Skip to Content

Чотири найпопулярніших питання щодо Odoo

Чому версії Community безкоштовна? Вона що гірше? Який сенс Odoo разрабатівать програму, щоб роздавати її безкоштовно? У чому різниця між версіями?”

Безплатного програмного забезпечення у світі сила силенна. На жаль для нашої ментальності такий підхід все ще здається підозрілим. До прикладу погляньте у свій смартфон і подивіться скільки ви встановили в ньому додатків не заплативши ні копійки. Але не те що якісь програми, а ціла операційна система Linux, є безплатним! 


Зрештою, встановлена на вашому комп'ютері операційна система дісталася вам при його покупці абсолютно безплатно. Дуже багато сервісів в тому числі і CRM і ERP системи мають безплатний пакет.

  • Чи робить це програмне забезпечення, менш якісним, ніж те що ви можете придбати за гроші.? Звичайно, ні!
  • Чи є у безплатному програмному забезпеченні якась раціо, для компаній розробників? Звичайно так!

Припустимо ви невеликий бізнесмен або ваша компанія займає нішу середнього бізнесу, або ви просто стартап який і так має потребу в інвестиціях. Чому б Odoo, великому світовому вендору, не дати вам додаткову можливість розвинутися. Стати з дрібного підприємця, великою компанією, з стартапу лідером нової галузі, з бізнесмена середньої руки, в корпорацію. Адже якщо ви почнете використовувати Odoo Community велика ймовірність того що з часом ви перейдете на Enterprice.

Але навіть якщо цього не станеться, швидше за все ви дасте роботу компанії розробнику Odoo. І від цього так само виграє саме рішення Odoo, оскільки Odoo, це open source рішення. Це означає що код системи відкритий і доступний для будь-якого розробника. Саме тому Odoo це система розробка якої не припиняється ні на хвилину. В міру того як день рушить по світу, армія розробників з більш ніж 120 країн світу, створює щось нове для Odoo. Таким чином Odoo цілодобово має у своєму розпорядженні мало не найбільше R&D підрозділ у світі. Ті рішення які в Community версії стають найбільш популярними, Odoo імплементує і в Enterprise версії. Так, наприклад в 13-й версії з'явився функціонал геолокації та маршрутизації. Спочатку він був розроблений компанією партнером з Китаю для версії Community.

Чим відрізняється функціонал версій можна дізнатися ознайомившись з таблицею порівняння на сайті Odoo. А також почитати про дві версії програми статтю Odoo Community & Enterprise яку написав, сам засновник і CEO Odoo Фаб'єн Пінкерс.

“Чи можна перейти з однієї версії Community, на іншу Enterprise і навпаки?”

Так можна! Це досить нескладна і швидка процедура. Для цього вам необхідно відкрити акаунт на сайті Odoo, вибрати модулі які вам необхідні, оплатити вартість ліцензій, і відправити в службу підтримки, запит про те, щоб вашу базу даних перенесли на Enterprise. Але вам необхідно враховувати, що якщо ви в процесі використання версії Community встановлювали і використовували модулі які розроблені сторонніми розробниками, в тому числі і придбані в магазині додатків Odoo Apps, це може ускладнити перехід на версію Enterprise та призводити до додаткових витрат, а також втрату частини інформації, а можливо і зовсім зробить такий перехід неможливим. Тому в разі якщо ви починаєте використовувати Community, плануючи при цьому перехід на Enterprise версію, не поспішайте використовувати модулі від сторонніх розробників, або у всякому разі проконсультуйтеся, як це може відбитися на перехід вашої бази на Enterprise версію.

Можливий  переїзд й в інший бік з версії Enterprise на Community. Але оскільки функціонал Enterprise версії ширше ніж Community, так само необхідно планувати як і куди необхідно буде перенести дані які створені в модулях що ви користувалися у версії Enterprise і які відсутні в модулі Community. Без допомоги вам в цьому випадку не обійтися.

“Чи можна використовувати Community, але при встановити деякі модулі з версії Enterprise, яких немає у версії Community, сплативши вартість ліцензії тільки цих модулів.”

Ні це не можливо! Ви можете працювати тільки в одній з версій програми. Використовувати модулі однією версією в іншій версії не можна. Але відсутній функціонал у версії Community в порівнянні з Enterprise версією, можна надолужити іншим способом. В Community версії ви можете заповнити функціонал що бракує використовуючи модулі які розроблені сторонніми розробниками для Odoo. Знайти їх досить легко в магазині додатків в магазині додатків Odoo Apps. Підібрати необхідний модуль, щоб розширити функціонал програми, можна за допомогою фільтрів, а обрати ознайомившись з описом модуля. Також багато розробників пропонують протестувати свої модулі. Ви можете спілкуватися з розробниками, ставити їм питання, використовую форми зворотного зв'язку, які як правила присутні в описі модулів, а також перейшовши.

“Що робити якщо той функціонал що мені необхідний, я не можу знайти ні в версії Community ні в версії Enterprise, а також не можу знайти його серед додаткових можулей в мангазині додатків Odoo Apps

З практики це рідкісний випадок, але таке буває. Як правило така ситуація виникає якщо необхідна інтеграція Odoo, з якихось регіональним сервісом. Odoo система в якій багато інтеграцій доступні з коробки. Наприклад це соціальні мережі, сервіси Google, інтеграції з IP телефонією та інше. Але всі вони природно розраховані на світові сервіси. А в економічно розвиненому світі, мало хто здогадується про такі містечкові явища як Приват банк, Бінотел, 1С, LiqPay, Нова пошта та таке інше. Рівно так само і Odoo не має ні найменшого уявлення про їхнє існування. Але для нас це реалії в яких ми живемо кожен день. На щастя Odoo, це open source рішення. Це означає що код системи відкритий і доступний для розробки будь-яким розробникам. Саме тому Odoo це система розробка якої не припиняється ні на хвилину. Написано Odoo на мові Python, це, мабуть сама популярна, молода і прогресивна мова програмування. Для прикладу Python використовує Google, на ньому написано Instagram. У складі цього величезного братства розробників для Odoo, є багато компаній і з України. Тому без дуже потрібної вам кастомізації ви не залишитесь. За принципом open source побудовані обидві версії програми. У разі якщо ви використовуєте Enterprise версію, і хочете кастомізувати якийсь функціонал, або встановити модуль, стороннього розробника, вам знадобиться придбати спеціальну ліцензію на odoo sh, або переїхати з odoo.com на власні сервери.

Але перед тим як звертатися за розробкою потрібно розібратися що саме вам необхідно і не квапитись з рішенням щодо кастомізації. Необхідно враховувати що Odoo побудована за принципом low code, і багато речей можна реалізувати не вдаючись до суттєвої розробки коду. Наприклад такі речі як додаткові поля і багато інших змін інтерфейсу доступні без серйозної повномасштабної розробки і можуть бути легко внесені в систему. Для Odoo Enterprise є модуль Odoo Studio, який дозволяє зробити багато змін в програмі не вдаючись до програмування.

Ну і до того ж інтеграції про які я згадав на початку, вже розроблені і ви можете ними скористатися.

Чотири найпопулярніших питання щодо Odoo
Мірянов Олег 14 березня 2025 р.
Поділитися цією публікацією
Мітки
Архів
Увійти залишити коментар
Хостинг та підтримки Odoo.Вибір оптимального рішення.